Коли організатор може відхилити тендерну пропозицію

Оформлення та надсилання заявки на участь в тендері – це важливий етап, через який проходять всі фірми. Якщо мова йде про більш досвідчені компанії, то вони зазвичай розуміють, як правильно все це оформляється та відправляється. З початківцями все трішки важче і їм не завжди вдається з першої спроби правильно оформити відповідну заявку на участь в державних закупівлях.

Тут навіть не так важливо, де саме ви будете готувати цю пропозицію, чи той сайт tender.uub.com.ua, чи будь-який інший акредитований ресурс. В будь-якому разі, ви можете отримати відмову, якщо будуть допущені хоч мінімальні помилки. Саме тому, фірмам-новачкам рекомендують звертатися за допомогою до юристів.

Коли можна отримати відмову?!

Питання максимально цікаве і відповідь на нього цікавить величезну кількість компаній, які бажають взяти участь в тендері.

Почати варто з того, коли може прийти відмова для учасників, які лише вперше подають свою заявку на участь в якомусь тендерному оголошенні:

  • Невідповідність кваліфікаційним критеріям – тобто, компанія не підходить по якомусь з параметрів. Говорячи більш детально, вона може не мати відповідного сертифікату або ж ліцензії, який вважається обов’язковим для того, щоб отримати доступ до участі;
  • Відсутність тендерного забезпечення – важливою умовою від більшості замовників вважається внесення певної суми коштів, яка вважається гарантією того, що учасник в останній момент не передумає й почне відмовлятися від виконання обов’язків, прописаних в договорі.

Окремо варто виділити самі стандартні помилки в оформленні самої заявки. Навіть неправильний зміст може стати причиною для того, щоб ваша заявка була відхилена.

Що стосується переможця в тендері, то тут пункти будуть трішки інші:

  • Відмова від підписання кінцевого договору про співробітництво в плані проведення певних закупівель або ж надання послуг;
  • Несвоєчасне надання документів. які можуть підвередити відсутність проблем з законом;
  • Невідповідність тендерної документації умовам, що були прописані в самому оголошенні.

Що стосується публікації інформації про те, що заявка була відхилена системою, то вона з’являється протягом одного дня з того моменту, як було прийняте відповідне рішення. Вона ж публікується в самій електронній системі і надсилається фірмі-учаснику або ж переможцям в тендерних торгах.