Порядок продажу арештованого майна

В Україні правила продажу об’єктів, конфіскованих державою, в зв’язку з несплатою боргів, визначені Законом України «Про виконавче провадження» та особливим «Порядком продажу затриманого майна» від 29 вересня 2016 року. Арештоване майно – це активи, які були вилучені у боржника кредитором. Тепер такі об’єкти можна купувати на офіційних майданчиках Prozorro. 

Порядок торгівлі арештованим майном на ProZorro.Sale

Тепер продаж арештованих активів відбувається за допомогою спеціальної електронної системи торгівлі арештованим майном, яку координує Мін’юст. Однак поки що діє порядок і умови продажу такого майна не відповідають вимогам учасників процесу. 

Восени 2019 року прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що багато користувачів втратили довіру до діючих інструментів продажу заблокованих активів, вони часто поєднуються з порушенням закону та зловживаннями окремих чиновників. Крім того, зазначена система з продажу таких об’єктів сьогодні дійсно є монополістом. Це можна змінити, проводячи аналогічні торги за підтримки ДП «Прозорро.Продажи» та спеціальних електронних майданчиків.

Процедура продажу затриманого майна складається з наступних етапів:

  • учасники заздалегідь реєструються на сайті УУБ;
  • подати заявку на обраний лот;
  • оплатити гарантійний депозит.

При цьому організатор аукціону за пропозицією державної виконавчої служби надає в систему необхідні дані про виставлені на продаж активи. Пізніше лот систематизується по типу, назві або категорії відповідно до спеціального класифікатором. Далі система автоматично встановлює терміни підготовки аукціону, реєстрації учасників, огляду об’єкта тощо. У подальшому на сайті з’являється повідомлення з докладним описом лота, а також датою й умовами проведення аукціону за арештоване майно.

Порядок продажу арештованого майна на майданчиках Прозорро

Зміни процедури продажу арештованого майна вивів цей напрям на новий рівень. На акредитованих торгівельних майданчиках всі бажаючі зможуть взяти участь в аукціоні на рівних умовах, а торги є по-справжньому чесними та прозорими. На електронних торгах можна придбати все, що завгодно: від праски до підприємства. При цьому сама процедура торгів є досить простою та інтуїтивно зрозумілою. В аукціоні переможе той, хто запропонує найвищу ціну за лот. Тут немає ніяких домовленостей або корупційних схем, так як всі учасники зашифровані за допомогою спеціальних кодів. Більше інформації тут: megasale.com.ua